Opis spotkań‎ > ‎

2013-11-14 - JEE.next()

opublikowane: 7 lis 2013, 09:21 przez Marek Defecinski   [ zaktualizowane 7 lis 2013, 09:29 ]
Co nowego w JEE7?
W maju oficjalnie ukazała sie kolejna wersja specyfikacji JEE. Na prelekcji przejdę przez kilka ciekawszych nowości oraz zmian. Dotknę zarówno RESTowych webservicow, JSONa, web socketow, JPA a takze kilku innych rzeczy ktore w końcu zostały ustandaryzowane. 
Nie bede przedstawiał super nowości a raczej zestaw funkcjonalności których należy sie spodziewać w najnowszych wersjach kilku popularnych serwerów aplikacyjnych, a takze takich narzędzi jak CXF, Hibernate, Jersey i inne. 

Spotkanie poprowadzi Jakub Marchwicki.
Jakub obraca się w środowisku programistycznych ponad 10 lat. Brał udział w wielu projektach, w wielu środowiskach, podejmując różnorodne wyzwania, zarówno jako ekspert techniczny jak i człowiek od biznesu.
Pracował w wielu językach używając różnorodnych frameworków, prowadził zespoły, rozmawiał z klientem, robił r&d i produkcję oprogramowania. Java jest jego głównym narzędziem do rozwiązywania problemów, ale czuje się też komfortowo z innymi językami. Jako klasycznie wykształcony inżynier Jakub uważa, że programowanie to narzędzie do rozwiązywania życiowych problemów. Stara się być blisko biznesu nie tracąc z oczu technologii. W życiu codziennym godzi prowadzenie 50+ osobowego zespołu inżynierów oprogramowania z wykładami, warsztatami i innymi zobowiązaniami wobec trójmiejskiej Java User Group.
Comments