Opis spotkań‎ > ‎

2015-01-08 Git Ready

opublikowane: 31 gru 2014, 19:00 przez Marek Defecinski   [ zaktualizowane 11 sty 2015, 06:23 ]
Git to system kontroli wersji, który zyskał sobie w ostatnich latach ogromną popularność. Dla jednych jest to powodem do radości, inni zaciskają pięści i zgrzytają zębami. Skąd tak skrajne reakcje? Pewnym jest, że Git może w pierwszym momencie przytłoczyć mnogością komend i ezoteryczną terminologią, zwłaszcza jeśli rzucimy się w wir pracy tak naprawdę nie rozumiejąc tego narzędzia. Stąd już prosta droga do frustracji i zaskoczeń przy każdej, nawet najprostszej czynności.


Ale czy musi tak być? Wierzę, że nie, a kluczem do tego jest zrozumienie i ugruntowanie podstaw Git'a, które będą stanowić fundament dla dalszej samodzielnej nauki pracy z tym programem. Prezentacja poprowadzi słuchacza od podstaw Git'a, od prostego dodawania zmian, czytania log'a, aż do operacji takich jak merge i rebase. Slajdy będą przeplatane przykładami użycia komend na żywo w terminalu.

O Prelegencie


Maciej Jesionowski - developer w Mobica, głównie zajmujący się programowaniem na urządzenia mobilne: Android, iOS, a dawniej J2ME. Nie lubi skupiać się na jednej technologii, dlatego interesuje się również programowaniem niskopoziomowym, grafiką i grami komputerowymi.

Spotkanie jest darmowe, ale miło zapisać się na meetupie http://meetu.ps/2FhkT5 lub FB https://www.facebook.com/events/731995850220046/

Prezentacja


Wideo

Film z YouTubeComments