Opis spotkań‎ > ‎

2014-05-29 - Vaadin on Tour - Stwórz interfejs twojej aplikacji webowej w Javie

opublikowane: 24 maj 2014, 02:53 przez Marek Defecinski   [ zaktualizowane 24 maj 2014, 02:55 ]

Stworzenie aplikacji internetowej, która dobrze wygląda, leniwie ładuje dane z serwera, pozwala na bogate interakcje typu przeciągnij-i-upuść czy skróty klawiaturowe wcale nie musi być skomplikowane! Nie musi też wymagać pisania własnego kodu HTML i JavaScript. Kiedy używasz Vaadina, jedyne co trzeba zrobić to napisać kod interfejsu użytkownika w Javie, korzystając z biblioteki gotowych komponentów. Wynikowa aplikacja będzie działać we wszystkich popularnych przeglądarkach, także mobilnych.

Prezentacja przedstawia szkielet aplikacyjny Vaadin i wyjaśnia zasady jego działania. Po sesji uczestnicy powinni być w stanie rozpocząć pisanie własnych aplikacji internetowych wykorzystujących ten open-source’owy framework.

Vaadin jest dostępny dla użytkowników na licencji Apache.

Spotkanie poprowadzi Maciej Przepióra - pracownik firmy Vaadin – absolwent MISMaP UW, biolog molekularny z wykształcenia i programista z zamiłowania i zawodu. Od 10 lat programuję aplikacje internetowe, głównie w Javie, zaś w zeszłym roku zacząłem pracę dla Vaadin Oy, fińskiej firmy stojącej za frameworkiem o tej samej nazwie.  

Comments