Opis spotkań‎ > ‎

2015-04-09 Material Design in Practice

opublikowane: 29 mar 2015, 11:51 przez Marek Defecinski   [ zaktualizowane 29 mar 2015, 12:01 ]
Material Design wprowadził duże zmiany do projektowania na platformę Android. Niestety urządzeń z Lollipopem jest bardzo mało, a oficjalna biblioteka nie pozwala na korzystanie z nowych możliwości na starszych systemach. Na StackOverflow można znaleźć dużo pytań na temat korzystania z dobrodziejstw nowego designu, a na GitHubie jak grzyby po deszczu pojawiają się biblioteki oferujące implementacje cieni, kontrolek i efektu Touch Ripple. 
Chciałbym pokazać, dlaczego Google zdecydowało się na wprowadzenie zupełnie nowego języka projektowania, jakie są jego zasady i jak wykorzystać je w swoich aplikacjach. Oprócz tego omówię metody implementacji najciekawszych elementów Material Design z użyciem API dostępnego nawet w Androidzie Froyo.

Nazywam się Marcin Korniluk i jestem pasjonatem grafiki komputerowej. Zacząłem od DirectX i WinAPI tworząc gry, efekty wizualne i silnik aplikacji 3D. Obecnie pracuję na granicy designu i programowania tworząc animacje i interfejsy użytkownika na platformę Android. Jestem autorem biblioteki Carbon – implementacji Material Design z użyciem API 8.
Comments