Opis spotkań‎ > ‎

2015-04-23 Unfiltered Guide to Scala

opublikowane: 25 kwi 2015, 12:49 przez Marek Defecinski
Scala jest językiem o bardzo dużej sile wyrazu. Dzięki temu nie zawsze konieczne jest używanie wielkich „frameworków”, czasami wystarczy lekkie opakowanie konstrukcji składniowych dostępnych w języku. W tym wystąpieniu będę chciał pokazać jak łatwo elementarne konstrukcje językowe takie jak klasy, obiekty, implicit conversions, user defined operators i pattern matching zamienić w prosty serwer WWW. Przykładem będą dwie biblioteki służące do konstrukcji serwisów HTTP – Unfiltered i Tim’s naive-http-server. Stanowią one ciekawą alternatywę dla standardowych „dużych” frameworków. 
Prezentacja będzie miała charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Jeśli starczy nam czasu, to przypomnimy sobie też podstawowe konstrukcje, które mogą być w Scali używane do obsługi wywołań sieciowych i błędów.

Prezenter : Jan Pustelnik

Aktualnie programista w komercyjnym projekcie w Scali dla jednego z wiodących światowych banków inwestycyjnych. Wcześniej przeszedł całą ścieżkę kariery zawodowej w utrzymaniu systemów informatycznych, od szeregowego pracownika supportu do dyrektora departamentu w banku. Jeszcze wcześniej programista C++, J2EE, PHP i x86 ASM w wielu ciekawych projektach.
Comments