Opis spotkań‎ > ‎

2015-04-25 Scala Day Workshop

opublikowane: 25 kwi 2015, 12:50 przez Marek Defecinski

Całodniowe warsztaty wprowadzające do języka programowania Scala jest dedykowane osobom, które zainteresowane są użyciem tego języka jako następnego języka w ich karierze programistycznej.

Wymaganym jest, aby uczestnik miał podstawowe rozumienie konstrukcji programistycznych w stylu przypisanie, pętle i pewne doświadczenie praktyczne w projekcie, aby rozumieć potrzebę użycia narzędzia do zarządzania procesem budowania projektu - kompilacja, wykonywanie testów, dystrybucja kompilatów, sprawdzenie zgodności kodu z ustalonym stylem programowania, pokryciem testów, itp. 

Celem warsztatu jest nauka programowania w języku Scala oraz narzędzi powiązanych. Rezultatem powinno być rozumienie, na czym polega programowanie w języku Scala, użycie dokumentacji scaladoc i Scala REPL oraz IntelliJ IDEA.

Do warsztatów koniecznym jest zainstalowanie IntelliJ IDEA 14.1.2 z wtyczką Scala oraz Typesafe Activator.

Po warsztacie zakłada się również podstawowe rozumienie roli Play Framework oraz Spray (z elementami Akka), co w dużej mierze uzależnione jest od postępów uczestników w poznawaniu samego języka Scala (i gotowości do dalszego zgłębiania tematu).

Warsztaty poprowadzi Jacek Laskowski - który w czwartek 16-ego poprowadził prelekcję Ciągłe Scalowanie czyli Jak żyć z językiem Scala.

Sponsorem warsztatu jest firma GFT, która udostępnia nam salę, sponsoruje catering oraz zapewnia opiekę nad dziećmi podczas wydarzenia!

Jest to pierwsza inicjatywa JUG Łódź, na którą można przyjść z dziećmi. 
Podczas gdy sam(a) będziesz uczestniczyć w warsztacie, Twoje dziecko będzie mogło ciekawie spędzić czas bawiąc się z innymi.

Dzieci będą pod opieką firmy specjalizującej się w animacjach dla dzieci. W pakiecie będą też posiłki oraz opieka animatorek, które na co dzień pracują w przedszkolach. 

Wśród atrakcji dla dzieci będą  zabawy, taniec, olimpiada, kalambury i kąciki tematyczne.

Ważne informacje:

• warsztat odbywa się w GFT (Sterlinga)

• dzieci będą bawić się w chill-out roomie w tym samym budynku

• dzieci młodsze niż 2 lata muszą być z opiekunem (należy podać nazwisko opiekuna)

• starsze mogą być z opiekunem  (należy podać nazwisko opiekuna)

Pierwszeństwo zapisu na warsztat mają osoby, które przyjdą z dziećmi (koszt imprezy jest taki sam niezależnie o ilości dzieci więc zależy nam tym żeby jak najwięcej dzieci i ich rodziców skorzystało :) - no i wiadomo im więcej dzieci tym lepsza zabawa).

Warsztat przeznaczony jest dla 20 osób.

Proszę zapisujcie się na waitlistę a organizatorzy będą przepisywać Was na listę uczestników (decyduje chęć przyjścia z dziećmi a później kolejność zapisów :))

Sponsorem wydarzenia jest firma GFT Polska.

Comments