Opis spotkań‎ > ‎

Prezentacja Byteman

opublikowane: 22 sie 2012, 13:01 przez Jug Łódź   [ zaktualizowane 3 paź 2012, 00:28 ]
Proszę zapisujcie się na wydarzenie na portalu na bezpłatny event: 
http://www.uczestnicy.pl/event/prezentacja-byteman

Jest to narzędzie które wspiera programowanie w języku Java. Jego głównym zadaniem jest efektywne testowanie aplikacji, szczególnie testowanie trudnych przypadków (np. testowanie aplikacji wielowątkowych). Najważniejszą funkcją realizowaną przez Byteman-a jest tzw. "fault injection" (wstrzykiwanie błędów). Ważną funkcją realizowaną przez Byteman-a są też automatyczne unit testy realizujące "fault injection".
Byteman dodatkowo bardzo dobrze nadaje się do analizy i rozwiązywania problemów z systemami produkcyjnymi stworzonymi z użyciem języka Java.
Osobiście używałem tego narzędzia w przypadku bardzo dużych i skomplikowanych systemów w PZU. Najbardziej znanym zastosowaniem Byteman-a jest testowanie aspektów wielowątkowości w serwerze aplikacyjnym JBoss.
Uważam że narzędzie to jest bardzo interesujące i bardzo przydatne, nie jest z kolei powszechnie znane.
Zagadnienia które planuję zaprezentować:
Śledzenie działania aplikacji produkcyjnejTestowanie warunków brzegowych w aplikacjiSymulacja sytuacji awaryjnych w aplikacji (np. symulacja braku połączenia z bazą danych)Testowanie aplikacji wielowątkowychAutomatyczne unit testy z użyciem Byteman-a
Info o Pawle:http://www.linkedin.com/profile/view?id=14972462&locale=en_US&trk=tyah2

Demo z prezentacji:

Prezentacja Byteman
Comments